postovani, ovih dana boraveci na planini sa porodicom osetio sam u vise navrata bol u predelu korena polnog organa. Bol je bio ostar, kratkog inteziteta, i ponavljao se nekoliko narednih dana, ali sve blaze i blaze. Samopregledom nisam primetio nista neobicno, bol je prestao da bude ostar i sada je redji i tuplji. Zapravo, vrlo je niskog inteziteteta i to samo ako pritiskam nogom testis o koren polnog organa. Na poslu mnogo sedim, i donji ves mi je slip varijanta, a ne bokserice, tako da ponekad osetim da mi takav donji ves ne prija. Nemam problema sa mokrenjem, niti po boji, niti po mirisu, niti po bilo kakvom naporu ili bolu prilikom mokrenja, nemam povisenu temperaturu. Navedeni problemi mi u opadajucem intezitetu traju oko pet dana, a pocetkom nosenja bokserica imam utisak da je on smanjen. Nekih deset dana nisam imao ni polni odnos sa suprugom - znaci pre navedenog problema, ako uopste to ima veze sa tim. Ne znam da li uopste ima veze ali smo tokom boravka na planini dosta setali, ali i sedeli na ne bas toplim klupama. Imam 39 godina i do sada nisam imao slicnih zdravstvenih problema. Naravno da je, ako se problem nastavi, resenje odlazak kod urologa, ali bih vam bio zahvalan ako mozete da mi kazete, na osnovu recenog, sta bi mogao da bude razlog mom problemu. Hvala na savetu

    Odgovoreno: 10. 05. 2008.
    • Hronican upala prostate daje slice tegobe. Hladnoca moze da aktivira postojecu infekciju. Potreban je rektalni pregled, kao i testovi na infekciju *bris uretre,spermokultura saAB), a potom lecenje antibioticima. Toplota prija prostati, tople kupke ce vam pomoci .