Postovani doktore, vec godinu dana imam probleme koje sam prvenstveno primetio u vidu varicocela koja je nakon spermograma i pored mog protivljenja operisana. Naime smatrao sam da broj leukocita 19 i broj ostalih celija 10 nema veze sa varicocelom i da se prvo trebaju uraditi dodatne analize. No operacija je odradjena a broj spermatozoida sa 5 spao na 0.01 od cega 100% nepokretnih. Uradjena je spermokultura sa AB, urino kultura, bris uretre (chlam, trihomonas,..) koji su bili u potpunosti cisti. Moj doktor mi je iskljucivo davao lekove za poboljsanje spermogeneze skoro godinu dana nakon cega sam resio da ne pristanem na primanje inekcija sa istim dejstvom i da potrazim 5. misljenje. Ponovio sam spermokulturu sa AB i nadjen je samo mali broj enterococus s. i 3 antibiotika na koje reaguje. I ponovio sam i spermogram na kome po prvi put nije nadjen preko 10 puta uvecan broj leukocita. Da li je moguce da su enterokoke uzrocnik - s obzirom da mi je imunitet znacajno opao nakon operacije i konstantnog sedenja(jer sam poslom vezan za racunar): - varicocela (koja se ponavlja i nakon operacije uz konzistentnu neprijatnost u levom testisu) - neprijatan miris glansa (zbog neke vrste sekreta koji prakticno ne izlazi iz uretre vec se samo oseca neprijatan miris i prvi mlaz prilikom mokrenja se ponasa. - spermogram: zapremina: 2, ph 7.8, broj spermatozoida 0.01-0.19, broj leukocita 0.16-19,86 Cisto da napomenem da varikokela nestaje i vraca se bez nekog odredjenog pravila. Obicno ukoliko sedim dugo vremena varikocela bude tolika da imam osecaj na dodir kao da imam 3 testisa. Sta znaci imati blago spusten testis? hvala unapred

    Odgovoreno: 10. 05. 2008.
    • Spusten testis je normalna stvar. Enterococcus moze da da povisen broj leukocita ,ali i bilo koja druga infekcija koja se ne dokazuje nasim standardnim testovima. Da bi bili sigurni da li je varikocela jos uvek
      prisutnba uradite Dopler vena testisa.

Komentari na pitanje: #4928

    • Postovani doktore, posle sportskih aktivnosti u teretani cesto mi se desavavalo da me boli levi testis, nisam uocio nikakve promene sto se tice promene velicine testisa. Medjutim, jos me nesto interesuje. Levi testis mi je obicno spusten u odnosu na desni, ali sada primecujem da mi je desni spisten u odnosu na levi testis, dakle doslo je do promene. Da li to moze dovesti do izvesnog problema? Molim vas da mi date savet za oba moja pitaja. Hvala vam unapred. . .