Ja i moj suprug smo u brak 1 godina, i ja se uste ne sam bremena, kaj mene gi napraviv site ispituvanja i se e vo red. No moj suprug ne. Eden od testisite na MM e pomal od drugiot mozda za polovina, i toa mu ostanalo taka uste od mal koga se ima operirano od kila. Drugiot pogolem testis go boli pomalku na dopir. Dali moze kaj mojot suprug da ima problem so plodnosta? Fala unapred

    Odgovoreno: 10. 05. 2008.
    • Pretpostavka je da moze. Potrebno je za pocetak uraditi UZ testisa , da bi se iskljucila eventualna upala testisa i naravno spermogram da bi se utvrdila pokretljivost i broj spermatozoida.