Postovani doktore, Konstatovan mi je karcinom prostate (Adeno Ca 61). PSA je 25,7. Svi organi (pluca, kosti, abdomen) su bo. Krvna slika je potpuno normalna i u granicama vrednosti. Mokrenje je uredno, nocu ne idem, ujutru je malo "stisnuto". Konzilijum u Klinickom centru mi je odredio diferelin 11.25 na tri meseca a prvi mesec sam koristio androcur. Imam 61 godinu u dobroj sam kondiciji ali imam nove tegobe, naime nemam erekciju ni potenciju, ejakulacije nema. Sledeci konzilijum je za kraj maja gde ce odluciti za zracnu (eventualno) terapiju uz novi PSA. Interesuje me da li i kada ce se povratiti seksualne funkcije i ejakulacija ili je to nepovratni proces? Pre pocetka terapije ejakulacije nije ni bilo (suva ejakulacija). Zbog svega ovog imam psihicke smetnje (ne osecam se muskarcem), imam glavobolje, povremene vrucine i hladnoca naizmenicno. Molim za odgovor! Pozdrav, Vladimir

    Odgovoreno: 10. 05. 2008.
    • Erekciju ce te popvratiti onog momenta kda se prekine sa terapijum koja inace obara nivo testosterona na minimalan nivo i to je razlog odsustva erekcije. Postoji modaliteti terapije kojim se ona povremeno ukida i to se nazava intermitentna andogena blokada. Pitanje je zasto, ukoliko je toliki nivo PSA, bez metastaza nije predlozena i mogucnost operativnog lecenja.