Imam 37 godina, zena,2 dece, imam ceste infekcije i bol prilikom mokrenja, pila sam lekove ali posle 2 nedelje opet mi se javi bol pri kraju mokrenja. Pre mesec dana imala sam bol u ledjima i doktor je rekao da su bubrezi, posto mi je doktor Kinez ja mu bas ne verujem jer me salje na x ray za svaku stvar pa i za ovo. Recite mi sta da preduzmem i da li se radijaciom moze ustanoviti ako imam kamenac u urinarnom traktu? Da li bi bilo bolje da uradim ultrazvuk? S postovanjem i verom da cete uspeti da mi odgovorite, Hvala

    Odgovoreno: 30. 04. 2008.
    • NAravno da je potrebno prvo uraditi UZ bubrega da bi se videlo da li posatoji potreba za Rtg snimkom. Infekcije takodje treba leciti prema antibiogramu, i to u trajanju od mesec dana sa tri razlicita leka (prema
      antibiogramu, naravno), posto su tako ucestale. Ukoliko se i dalje nastave potrebna je prevencija infekcije