Postovani Doktore, Zanima me kako se eserihija colli prenosi,osim sexualnim putem..? Da li pomaze lecenje antibiotikom Amoksicilin..? Da li se od njega dobijaju gljivice?

    Odgovoreno: 30. 04. 2008.
    • Osim seksualnim putem Escherichi se prenosi ,sto je i najcesci uzrok infekcija kod zena, direktmno iz vagine kroz kratak mokracni kanal u besiku.Bakterije vaginu naseljavaju iz debelog creva, i upale besike predstavljaju najcesce urolosko oboljenje kod zena.

Komentari na pitanje: #4778

    • Maja Stojiljkovic 05. 04. 2011.

      Mozda vec 6 meseci imam eserihiju koli. . . Pila sam palitrex i panklav ali ona se opet javi prilikom pregleda brisa cervixa, vaginalnog brisa i brisa vulve. Pa me zanima da li ti antibiotici nisu dovoljno jaki ili meni ne propisu tacnu terapiju? Da li mozda dolazi do ponovne infekcije i postoji li mozda vakcina protiv te dosadne bakterije?