Moj suprug je posle analize spermograma,dobio dijagnozu OLIGOSPERMIA III.Posle analize hormona,PROLAKTIN je 4 puta uvecan(2.500).Mozate li mi reci malo vise o tome?Moza li moj suprug biti i otac?Hvala

    Odgovoreno: 30. 04. 2008.
    • Jedan od uzroka infertiliteta jeste i endokrini (hormonski) poremecaj u organizmu.Povecane vrdnosti prolaktina su jedan od uzroka poremecaja stvaranja spermatozoida. Naravno, ukoliko je to jedini uzrok ,on se moze leciti, ali detaljnije ispitivanje u ovom slucaju je potrebno od strane endokrinologa, koji ce predloziti dalju dijagnostiku u tom pravcu, ali i terapiju.