Poštovanje, eritrociti su mi 3.77, hemoglobin 98, hematokrit 31, MCH 26 a MCHC 311. Da li je u pitanju anemija i kako mogu da je popravim? Hvala

    Odgovoreno: 08. 04. 2024.
    • Kod Vas je sigurno u pitanju anemija, samo je pitanje o kojoj vrsti anemije se radi. Treba uraditi sledeće laboratorijske analize: Fe, feritin, TIBC, UIBC. Ove laboratorijske analize će ukazati o kojoj vrsti anemije se radi-da li o anemiji zbog nedostatka gvožđa ili ne. Ako se radi o anemiji zbog nedostatka gvožđa treba utvrditi uzrok nedostatka gvožđa-to može da bude obilno menstrualno krvarenje u žena, ali i oboljenja organa za varenje u oba pola jer bolesti organa za varenje poput tumora creva mogu biti uzrok minimalnih krvarenja koja su neprimetna za ljudsko oko a koja mogu dovesti do anemije. Prema tome pogrešno je lečiti anemiju zbog nedostatka gvožđa preparatima gvožđa nego treba ispitati njen uzrok. Ako želite možete mi se javiti radi ispitivanja u poliklniku Rončević u Beogradu gde radim. Pozdrav, dr Kažić.