1. Tumačenje rezultata

    Pitanje broj: #152231

    Poštovanje,

    Moji rezultati hemoglobina su: chol-2 6, 89 mmol/l d-hdl 1, 98 mml/l ldl 4, 19 mmol/l. Molim Vas za pomoć i savet.

    Zahvaljujem se.

    Odgovoreno: 08. 06. 2017.
    • Poštovana,

      Vrednosti koje ste naveli odnose se na nivo holesterola u krvi. Ukupan holesterol jeste povišen, kako na račun "lošeg" holesterola, koji se taloži u zidu krvnih sudova, tako i na račun "dobrog" holesterola koji je "čistač" istih. Prva preporuka je najpre promenjen režim ishrane, koji podrazumeva smanjen unos masnoća, šećera, belog hleba itd. Kao i povećana fizička aktivnost. U slučaju da promenjen režim za nekoliko meseci ne dovede do poboljšanja rezultata, možete se obratiti za savet izabranom doktoru.