1. Rezultati krvne slike

    Pitanje broj: #152124

    Poštovani,

    Prema analizama od kraja januara, hemoglobin mi je bio smanjen (118), mch povećan (32), povećana sedimentacija eritrocita (18), kreatin u serumu povećan (81), kreatin kinaza povećan (299).
    U tom periodu sam imala 1.5 kg više, jako malo jela i trenirala, što je valjda bio uzrok. Sada sam počela da jedem. Usled virusa sam izgubila još 1.5 kg (sada imam oko 45 kg na visinu 156 cm) ali tu kilažu održavam normalnom ishranom i treningom.
    Pitam se, da li su ovi rezultati takvi zbog mršavosti, ili zato što sam malo jela?
    Trebalo bi sutra da  proverim stanje krvne slike, zato se brinem.

    Odgovoreno: 21. 05. 2017.
    • Poštovana,

      Vrednosti hemoglobina i mch parametara su blago van granica, ali ne toliko da je potrebno raditi dodatna ispitivanja. Poboljšanom ishranom i boravkom na višim nadmorskim visinama u prirodi, možete uticati na poboljšanje i povećan broj crvenih krvnih ćelija. Vrednosti kreatinina i kreatin kinaze su povišene kod fizički aktivnih osoba zbog intenzivnog rada mišića. Nemate razloga za brigu.