Poštovani, imam pitanje vezano za svoje dijete. Radi se o curici od 19mjseci. Iznenada su joj se počeli kvariti zubići sa nekih godinu dana, te smo je odmah odveli stomatologu. Pridržavali smo se uputa stomatologa te je bilo sve uredu dok se curica nije razbolila (gripa, grlo, temperatura) tako da joj nismo jedno mjesec dana čistili zubiće, da bi u tom periodu karijes znatno napredovao. Sada u 19 mjesecu jedinice i dvice su joj gotovo skroz otišli, sravnili sa desnima, te se počelo prenositi na trice i četvorke. Kakve su šanse, načini da se izlječi ili bar spriječi dalje razaranje zuba. Molim vas da mi odgovorite i ako imate preporučite nekog dječijeg stomatologa u zagrebu, karlovcu, jer ovdje u ovoj prokletoj bosni ništa nije kako treba, pa tako ni doktori. Nadam se da ćete mi odgovoriti i unaprijed se zahvaljujem. S poštovanjem haris 00387-61-591-398

    Odgovoreno: 05. 02. 2013.
    • Poštovani,
      Harise, vasa kcerkica ima cirkularni karijes mlecnih zuba, u narodu poznat kao karijes nepravilne ishrane. Posledica je cestog unosa secera, slatkisa, sokica. Kod nas se taj karijes ne leci vec se ceka smena zuba u 6 godini. Ti zubi ne bole. Karijes ne mozete izleciti, ali mozete zaustaviti, korigovanjem ishrane. Izbaciti sokove, uspavljivanje slatkim mlekom, pranjem zubica pred spavanje.