1. Rast umnjaka

    Pitanje broj: #151833

    Poštovani,

    Da li je normalno da mi umnjaci nisu izrasli, a imam 33 godine?

    Odgovoreno: 18. 04. 2017.
    • Poštovani,

      Treći stalni molari ili umnjaci uglavnom niču između 18. i 25. godine. S obzirom da su to zubi koji niču poslednji u vilicama, često ostaju impaktirani odnosno "zarobljeni" u kosti vilica. Takođe, može biti slučaj da ovi zubi nedostaju, odnosno da nemaju svoje zametke u vilicama. Savetujem da se obratite svom stomatologu i u dogovoru sa stomatologom uradite odgovarajući radiografski snimak.