1. Rast umnjaka

    Pitanje broj: #152235

    Poštovani,

    Interesuje me da li je ikako moguće da do 30. godine čoveku ne izađe nijedan umnjak?

    Odgovoreno: 26. 05. 2017.
    • Poštovana,

      Moguće je. Treći stalni molari ili umnjaci niču poslednji u zubnom nizu, zato postoji mogućnost da nemaju mesta za nicanje i ostaju u kosti "zarobljeni" odnosno impaktirani, dakle iako su se razvili klinički se ne mogu videti u ustima. Takođe, postoji mogućnost da ovi zubi nedostaju, odnosno da se nisu razvili zameci ovih zuba u vilicama.