1. Zubne navlake tokom trudnoće

    Pitanje broj: #32447

    U sedmom sam mesecu trudnoće, da li smem namestiti navlaku na jednom zubu sada ili nakon trudnoće?

    Odgovoreno: 26. 06. 2009.
    • Poštovani,
      Ukoliko je trudnoća normalna, a Vi se osećate dobro ne postoji apsolutna kontraindikacija zašto ne biste mogli uraditi ovu intervenciju. Ipak, ukoliko desni pokazuju izuzetne zapaljenske proliferativne promene (jako krvare ili su uvećane) možda je bolje sačekati nakon trudnoće, jednostavno zbog preciznosti izrade protetskog rada. Izlaganje rendgenskom zračenju je zabranjeno, tako da se stomatolog mora rukovoditi isključivo onim što vidi u ustima. Ako se odlučite za rad neophodno je da se Vaš stomatolog pobrine da budete zbrinuti sa najvećim stepenom nege, komfora i što je najvažnije-bezbolnosti. Savremeni anestetici su bezbedni za primenu tokom trudnoće. Budite bez brige i ako se dogovorite sa svojim doktorom, nema razloga da ne zbrinete zub.
      Puno pozdrava,
      dr Aleksandra Škundrić