1. Krvarenje i otok desni iznad avitalnog zuba 23

    Pitanje broj: #28788

    Imam most na gornjoj vilici. Desni iznad zuba 23 mi često krvare i osećam neprijatan pritisak i prisutan je blagi otok na obrazu. Zub 23 je avitalan. Na Rtg nema ciste samo je oivčen crnom linijom. Šta mislite šta je uzrok mojih problema?

    Odgovoreno: 13. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Neohodno je uraditi i ortopan i mali, retroalveolarni snimak zuba i pažljivo prilikom pregleda alizirati celu situaciju. Bez pregleda i još detalja, (ukoliko su isključeni procesi na korenovima zuba), mogu da pretpostavim da se radi o parodontalnom apscesu, kolekciji gnoja ispod vaših desni, koja je posledica propadanja potpornog aparata zuba tj. parodontopatije. Neophodna terapija u tom slučaju podrazumeva evakuaciju gnoja i odgovarajuće antibiotike.
      Puno pozdrava,
      dr. Aleksandra Skundrić