1. Nepravilan zagrižaj

    Pitanje broj: #41661

    Imam 24 godine i nepravilan zagrižaj. Gornja vilica je izbačena, a donja uvučena. Da li je moguće fiksnom protezom ispraviti ovu nepravilnost ili je neophodna operacija?

    Odgovoreno: 09. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Najčešće se ovakav tip ortodontskih anomalija može iskorigovati fiksnim ortodontskim aparatima. Ipak, najbolje je da Vas pregleda specijalista ortodopedije vilica i da napravi tačan plan terapije.
      dr Aleksandra Škundrić,
      Pozdrav.

Komentari na pitanje: #41661

    • Kod mene je obrnuta situacija. . Donja vilica znatno mi je veca od gornje. . Trebala sam staviti fiksni aparat, al doktor mi je rekao da je to bacanje para jer ne vjeruje da ce uspjeti bez operacije, a i da operacija ne uspijeva bas. . Cuj meni baka ima isto tako. . To mi je genetski. . . I mogu ti rec da sam pre zadovoljna s tim. . . Ja sam takva kakkva sam. . . Nebi mjenjala za nista. . Bog me stvorio takvu. . . . Lijep pozdrav