1. Smena mlečne i stalne denticije

    Pitanje broj: #52568

    Moja ćerka ima 6 godina, pre 5 meseci je izbila mlečni zub dok je vozila bicikl. Taj zub se već uveliko klimao i samo malo je trebalo da ispadne, nakon mesec dana ispao joj je i drugi zub koji je bio pored tog izbijenog (gornji prednji zubi) i evo već pet meseci je prošlo njoj ne izlaze stalni zubi, da li možete da mi kažete da li je to neki poremećaj ili da samo čekam, zato što ovde stomatolozi gde trenutno živim primaju decu tek od 7 godina na pregled, ali ako je hitno potrudiću se da je pregledaju.

    Odgovoreno: 09. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Iako smena zuba može biti individualna, postojanje i pozicija zametaka stalnih zuba mogu se utvrditi samo snimkom i pregledom. Ne postoje smetnje za snimanje zuba i stomatološki pregled kod deteta od 6 godina, tako da svakako savetujem da je pregleda stomatolog i nakon toga da svoje mišljenje.
      Dr Aleksandra Skundrić,
      Pozdrav.