1. Infekcija zuba

    Pitanje broj: #49650

    Imam veoma jaku infekciju zuba. S vremena na vreme osetim jak bol, koristim razne lekove protiv bolova. Išao sam u hitnu službu u Zrenjaninu i snimao zube. Vadili su mi jedan po jedan zub gde nema jake infekcije. Prestao sam da idem zbog jakih bolova i pored anestezije mene jako boli vađenje zuba, ne mogu da izdržim taj bol. Molim Vas da li se može izlečiti ta infekcija? Da li ima neko rešenje da bezbolno izvadim sve zube, jer su u veoma lošem stanju? Ne bolujem ni od jedne bolesti.

    Odgovoreno: 11. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Neophodno je da izaberete doktora koji će biti Vaš stomatolog i koji će kao prvo, sanirati prisutnu infekciju i bolove, primenom lekova i neophodnih metoda da bi se zubi bezbolno i bezbedno mogli zbrinuti. Odlazite koliko god puta je potrebno na kontrole i intervencije, jer to će Vam doneti manje tegoba nego komplikacije koje nastaju ako to ne uradite. Lekovi protiv bolova nisu terapija za izlečenje. Čekanje na odlazak u hitnu službu i krajnji stepen bolova i infekcije Vama donose veliku neprijatnost i stres, a doktorima otežavaju posao. U svakom slučaju, ne savetujem vađenje zuba koji se mogu sačuvati, jer prirodni zub je značajno bolji od bilo koje zubne nadoknade.
      dr Aleksandra Škundrić
      Pozdrav.