1. Afte na usnama obrazima i u grlu

    Pitanje broj: #52643

    Imam problem sa aftama. Bar mislim da su u pitanju afte. Imam 20 godina i treniram košarku. Često na treningu ili utakmici kada dobijem udarac u lice, na mestu gde se pocepala usna ili unutračnja strana obraza, stvori mi se afta. Stvaraju mi se takođe i u grlu kada se razbolim. Ono što mene muči jeste što izuzetno dugo traje period oporavka sluzokože. Mene zanima, da li postoji neki lek? Šta bih mogao da koristim da ublažim bol i ubrzam regeneraciju.

    Odgovoreno: 09. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Pojačajte opšti imuni odgovor organizma vitaminskom ishranom ili vitaminima u obliku suplemenata. Za kućnu primenu možete primeniti ispiranje čajem od žalfije i preparatima na bazi hijaluronske kiseline u gelu kao što je Gengigel. Najefikasnije je da se pri pojavi afte javite stomatologu koji će promene premazati odgovarajućim medikamentom koji će ubrzati zarastanje i olakšati Vaše tegobe.

      dr Aleksandra Škundrić
      Pozdrav.