Postovani, prije mesec dana zabolela me je sestica u donjoj vilici i otisla sam stomatologu. On mi je stavio lek i rekao da se javim za tri nedjelje, medjutim zbog obaveza nisam se javila nakon tog perioda i primetila sam da mi se javio otok velicine graska pored zuba i osetila sam bol. Nakon toga sam otisla kod stomatologa i on mi je izvadio zub. Dijagnosticirao je fistulu. Moje pitanje je da li se moglo izbeci vadjenje zuba zato sto je koren u potpunosti bio zdrav i da li postoji mogucnost nakon vadjenja da mi se otvore sinusi, jer sam citala o tome ili neke druge posledice.

    Odgovoreno: 09. 02. 2010.
    • Poštovana,
      S obzirom da ste lek za umrtvljenje zivca drzali duze od tri nedelje, zub vise nije bio zdrav vec u stanju nekroze, o cemu svedoci i fistula, spontani bolovi, stoga nije bila rec o zdravom zubu. Nazalost, vadjenje zuba je bilo neminovno u ovakvoj situaciji. U donjoj vilici ne postoje sinusi.
      dr aleksandra skundric