Poštovani, imam momka koji ima problema sa zubima. Naime, zubi su mu veoma kvarni i često ide na popravke. Moje pitanje je: da li je karijes prenosan? (prilikom ljubljenja) ja imam odlične, zdrave zube pa se plašim da se vremenom ne pokvare i moji. Hvala.

    Odgovoreno: 02. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Karijes se ne prenosi poljupcem. Zavisi pre svega od higijene usta i zuba, stoga samo nastavite sa dobrizm odrzavanjem i budite bez brige.
      dr aleksandra skundric