Postovani, imam 33 god i ubrzano povlacenje desni pa me interesuje dali postoji lek da se to zaustavi ili ublazi. Hvala. . . . .

    Odgovoreno: 27. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Za parodontopatiju ne postoji lek, ali postoje efikasni nacini da se uspori i zaustavi. Redovne posete stomatologu za uklanjanje kamenca i mekih naslaga, na 2-3 meseca, po proceni stomatologa i eventulano dopuna odredjenim antibioticima i vodicama za ispiranje usta na bazi hlorheksidina. Rigorozna oralna higijena koja podrazumeva upotrebu zubnog konca najmanje jednom dnevno i pravilno pranje zuba posle svakog obroka. Dve gore navedene stvari efikasno zaustavljaju napredak degenerativnih promena.
      dr aleksandra skundric