Postovani, stomatolog mi je konstatovao paradontalni apsces. Donja leva sestica kao na rentgenskom snimku sto vam saljem. Zub je lecen pre 7 godina od granuloma i izlecen je. Ne boli me prilikom zvakanja samo je nelagodan osecaj. Imala sam i dve fistule. . Sad samo jednu a na mestu druge je otok. Zubar je obradio dzepove. Vec sam popila 2 kutije pentrexila i sad pijem trecu sinacilin, pentrexil mi nije pomogao. Malo se smanjio otok zuba i otok limfnog cvora. Zanima me da li je to izlecivo, odnosno moze li se spasiti zub i na koji nacin se leci i gde? Kome da se obratim? Moze li se povratiti otok kad popijem antibiotik? Hvala

    Odgovoreno: 08. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Dobili ste odlicnu terapiju, a prognoza zavisi od odbrambenih snaga vaseg organizma i od kvaliteta higijene koji cete nadalje sprovoditi. Problem koji imate spada u domen stomatologa opste prakse i specijaliste parodontologije. Snimak, iako je tesko reci na osnovu skenirane slike, pokazuje da je apsces razorio veci deo alveolarne kosti izmedju petice i sestice. Budite uporni u terapiji, odrzavajte rigoroznu higijenu i to je sve sto sada kada je ova komplikacija nastupila mozete da ucinite.
      dr aleksandra skundric