Molim vas da mi pojasnite dg. Oedema mandibule. Gingivitis acuta, aeptae oris recurrentes susp

    Odgovoreno: 23. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Dijagnoza govori da imate otok u predelu donje vilice, zatim akutno zapaljenje desni i ponovljene afte tj grizlice. Upala desni i afte zahtevaju rutinske stomatoloske intervencije uklanjanja naslaga i promenu higijene, podizanje opsteg imunoloskog ststusa kako se afte ne bi javljale ucestalo, a vazniji deo dijagnoze koji se tice otoka u donjoj vilici zahteva konsultaciju oralnog ili maksilofacijalnog hirurga koji ce uspomoc pregleda i snimaka utvrditi poreklo otoka.
      dr aleksandra skundric