Postovani, imam 30 g. , i na poslednjoj kontroli stomatolog je rekao da su mi svi zubi zdravi. . Inace, vodim racuna o higijeni usta i zuba, i relativno redovno posecujem stomatologa, , madjutim, vec duze vreme imam problem sa neprijatnim zadahom. . Na jeziku gotovo svakodnevno, manje ili vise, imam belicaste naslage. . Kada perem zube, ja ih skinem, medjutim ubrzo se vrate. . Posto su mi zubi zdravi, zanima me sta bi moglo da prouzrokuje zadah? Takodje, imam pojacanu zeludacnu kiselinu, pa me zanima da li je mozda od toga. . . Da li moze dolaziti, od sinusa, cesto imam bolove u tom predelu. . . ? Da li je moguce da je candida? Vrlo bi mi ynacilo kada biste mi rekli kome da se obratim, lekaru ili stomatologu, kod koga se radi bris? Unapred hvala

    Odgovoreno: 13. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Vas problem zaista moze biti i poreklom iz respiratornog i digestivnog trakta, mada najcesce su izazivaci bakterije i gljivice nastanjene na jeziku i problemi sa desnima. Savetujem da se javite stomatologu specijalisti oralne medicine, ukoliko ste u beogradu klinika za oralnu medicinu stomatoloskog fakulteta u ulici dr subotica br 4. Specijalisti ove klinike dugo i uspesno se bave dijagnostikom zadaha. Takodje, mozete u nekoj od privatnih biohemijskih laboratorija uraditi bris jezika, a zatim se javiti svom stomatologu koji ce takodje znati da propise odgovarajucu terapiju ukoliko postoji pozitivan nalaz.
      dr aleksandra skundric