Postovani/a, nedavno sam uradila pirsing jezika. . . Nakon nekoliko dana poceo je cudan bol u zadnjem delu jezika, kao kada se istegli misic. . . Vrlo je neprijatno. . . I boli cak i kada treba da progutam sopstevnu pljuvacku. . . Inace, sve ostalo dobro prolazi, cak ni jezik nije bio mnogo otecen niti dug period, pokrivena sam antibioticima (palitrex) , pila sam chymoral protiv otoka i uzimam povremenio neki analgetik ukoliko me bas boli jer mi je posoa da pricam po ceo dan: (. . . I naravno, ispiram usta redovno, receno mi je zalfijom. . . Stavljam led. . . Sve kako mi je receno. . . Verujem da ce biti sve ok ali me trenutno muci ovaj bol. . . Molim za pomoc i unapred hvala na odgovoru. Danijela.

    Odgovoreno: 30. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Nazalost, ovo je nedovoljno podataka da bih vam mogla pomoci. Ne znam koliko je vremena proslo od pirsinga, koliko dugo uzimate antibiotike, niti mogu da predpostavim kako rana izgleda i u kakvim uslovima je intervencija uradjena. Palitrex nije antibiotik izbora za infekcije u usnoj duplji. Mozete svakako pribeci nekom antiseptiku na bazi hlorheksidina 0. 12% ili u obliku oribleta kao sto je lysobact da vam olaksa tegobe, ali svakako treba da se vas pogleda stomatolog/oralni hirurg ukoliko se tegobe nastavljaju ili pogorsavaju.
      dr aleksandra skundric