Imam problem s jezikom. Poceo je da me pece jezik posle porodjaja dva meseca, medjutum pojavili su mi se i bolovi u jeziku. Isla sam kod nekoliko stomatologa i svi kazu da nije nista. Davali su mi nistatin, pa daktanol gel i neke lekove za kandidu. Medjutim ti mi nista nije pomoglo. Malo stane pa ponovo podje da pece ispirala sam zalfijom i ja neznam sta vise da radim. Da li mozete nekako da mi pomognete,

    Odgovoreno: 28. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Prvi korak ka dijagnozi je bris jezika. Ukoliko su brisevi na bakterije i gljivice negativni, a ne postoje faktori koji povredjuju jezik, niti vidljive promene na samom jeziku, treba potraziti drugi uzrok problema. Sindrom bolnog i pekuce jezika moze biti uzrokovani hormonskim promenama, depresivnim stanjima, nedostatkom gvozdja, vitamina b grupe, zatim kao posledica dijabetesa i mnogih drugih uzroka. Potrazite pomoc stomatologa specijaliste oralne medicine koji ce na osnovu vaseg opsteg stanja, analiza krvne slike i situacije u ustima pronaci problem.
      dr aleksandra skundric