Stomatolog u mojoj ambulanti mi je rekao da da bi mogao da mi uradi parcijalnu gornju protezu ja bih morao da na stomatološkom fakultetu u Nišu izvršim mini operaciju tj da mi se sklone "grebeni" na desnima kako bi proteza legla. Pitanje je: trenutno koristim od lekova zillt-75mg + cardiopirin-100mg. Znam kakvi su to lekovi, naročito zillt pa vas pitam kako mi možete pomoci.
    P.S. U gornjoj vilici imam samo dva zuba tako da mi je ishrana jako teška a o estetici da ne govorim. Imam 53 godine i živim u Nišu

    Odgovoreno: 26. 06. 2009.
    • Poštovani,
      neophodno je da se javite svom kardiologu koju će vas pripremiti za preprotetsku hirurgiju. Antikoagulanta tearpija na kojoj se nalazite predstavlja faktor rizika od pojave intraoperativnih krvarenja, ali se može sprečiti pravilnom izmenom terapije nekoliko dana uoči intervencije. Nikako nemojte menjati terapiju na svoju ruku, jako je važno da specijalista kardiologije odredi tačnu preoperativnu pripremu i da svoju saglasnost na osnovu svih relevantnih faktora vaše bolesti.
      Puno pozdrava, dr Aleksandra Škundrić