Poštovana!
    Molim za konsultaciju. Živim u Austriji. Pre 3 dana, sam, ispirao, usnu duplju, sa hexoralom, i octaniseptom. Ali ekstremno, potrošivši celu bocu, octanisepta, ratsvora za dezinfekcju, od 50 ml. Posle 10 sati, pa evo i danas, 2 dan, posle toga, imam, prejake bolove, u celoj usnoj duplji, jeziku, desnima, otečno, je sve, pa se povuče pa ponovo boli. Bol se pojača i pri najmanjem pomeranju jezika, u žvakanju hrane. A i čulo uskusa na jeziku, je drugačije. Mazao sa kremom, ovde iz apoteke, pa je bol manja. Intersuje me, koliko ovo može da traje? Da li ce se čulo ukusa, vratiti unormalu? Da li sam sa ovim, napravio, neku štetu u ustima?
    Velki pozdrav unapred hvala

    Odgovoreno: 25. 05. 2009.
    • Poštovani,
      pre svega, niste mi dali podatak sta je vaš problem sa zubima i ustima i zašto ste počeli sa takvim tretmanom, tako da nisam sigurna da imam sve informacije da bih vam pomogla. Antiseptici koje ste naveli su jako blagi, ali octanisept sadrži alkohol i kao takav može izazvati promene na oralnoj sluzokoži. Najveća šteta koju ste napravili je što ste samoinicijativno sproveli tako agresivnu terapiju, niste sledili uputstva i naneli sebi povredu koja može biti savršena podloga za razvoj gljivica, mikroorganizama i drugih komplikacija. Savetujem vam da se javite doktoru stomatologije, da vas pregleda. Promena čula ukusa je česta i uobičajena premena kod ove terapije i prestaje brzo nakon prestanka primene preparata.
      Puno pozdrava, dr Aleksandra Škundrić