Pre godinu dana sam pao na desno rame.bolovi su me prosli relativno brzo za nekih 7 dana,ali mi se sada u poslednja 4 meseca pojavio prolem da mi trni desni misic i da mi rame pada.Nemam bolove ali imam osecaj kao da gubim snagu na misicu dok se saka i podlaktica normalno ponAsaju.dali je to opasno i dali postoi neka metoda da se to regulise.Hvala

    Odgovoreno: 13. 07. 2020.
    • Poštovanje, verovatno da je to posledica povrede. Pretpostavka da je neki nerv pod ptitiskom, oštećen, upaljen..nezahvalno je nagađati, pa je neophodno pronaći uzrok da bi se preduzele adekvatne mere. To zahteva odlazak kod fizijatra (koji pre svega ima iskustvo u radu sa  sportistima). Zakažite pregled putem stetoskopa i ne čekajte da se problem reši sam. Ohrabrenja radi, reći ću vam samo da skoro svi problemi tog tipa su danas rešivi uz adekvatan pristup.

Komentari na pitanje: #170840

    • Dobro vece Da li moze vase misljenje? Radila sam MR levog kolena ali slicne simptome imam i u desnom kolenu. Pre osam godina sam imala slican problem i lecila sam se oko godinu dana,verovatno zbog pogresnih dijagnoza jer nije radjena magnetna. Nisam aktivni sportista,povremeno teretana i vezbe u kucnim uslovima Mislim da se pre ljudi oporave sa jasnim povredam Nakon vise od mesec dana nestabilnost i daleko od oporavka.Ne mogu normalno ni da hodam,hodam usporeno pet injekcija trenutno bez bolova i mirovanje uz jednu vezbu za kvadriceps

      Nema znacajne lA efizije,niti sinovijalnih proliferacija.Diskretna sinovijalan reakcija u regijiPFzgloba Lca intaktan Lcm intaktan Lcl intaktan Nema meniskalnih ruptura Nema grubljih hondralnih /osteohondraalnih lezija u FT kompartmentima Diskretno difuzno hondralno istanjenje na delu nosecih povrsina vise u medijalnom kompartmentu bez profilisanih fokalnih defekata i bez patoloskih alteracija u subhindralnoj kosti. Patela je medioponirana,fizioloske visinske pozicije nema suspektnih sekvela lateralne patelarne luksacije. Niskogradusne hondralne iregularnosti na pateli ,gradusI/II hondomalacija relativno naizrazenija u siroj zoni interasetnog grebena Na trohlearnom aspektu nema manifrstnih grubljih hondralnih lezija. Gradus i hondomalacija na interkondilarnoj glacici.Nema znakova trohlearne displazije. Diskretna tendinoza ligamenata patele u proksimalnom segmentu(bez klinicke signifikantnodti). Trtiva kvadricepsa bez znacajnih patoloskih promena Blagi reaktivni edem u suprapatelarno masnom jastucetu kao i delom u medijalnom parapatrlarom jastucetu i diskretno u hoffi neposredno infrapatrlarno ispod lateralnog faseta-nalaz koji indirektno moze ukazivati na blagi inpigment u skopu PF diskrnzije. Nema slobodnog zglobnog tela.