Hvala doktore na detaljnom odgovoru o koriscenju proteina, doktore imam 20god viskok sam 188cm i imam 80kg mislim da bi moja idealna telesna masa bila od 85 do 90kg,nisam bio na sportskom pregledu,ali sam vadio krv i krvna slika mi je inzvanredna-tako kaze doktor,moram reci da sam ja uzeo samo oko 1,2kg proteina do sada,i da ga ne uzimam vec skoro 2 meseca,takodje odma posle treninga uzimam dextrozu sa vodom,nju sam koristio sa proteinom zajedno,a sto se tice ishrane,trudim se da se hranim kvalitetno narucito dok sam koristio kreatin i protein,jeo sam ovsene pahuljice,krompir,pirinac,testenine kao uglj.hidrat,asto se tice proteina:belo meso,govedje dimljeno,kuvana jaja,a naravo masti su neizbezne...aktivno idem vec 4 meseci,ne propistam treninge,i radim maksimalno,radio sam klasican program 1dan grudi-biceps 2dan ledga-triceps 3pauza 4 dan ramena 5dan noge,sad sam po preporuci ternera u teretani preso na program 1 dan grudi i jedna vezba za biceps ali 5 serija,2dan ledj i jedna vezba za triceps 5 serija 3 dan pauza 4 dan ramena 5 dan ruke,(sledeca nedelja 5 dan noge),jos radim naprimer jedan dan kad radim ledja odradim tezak trening-mrtvo vucenje,veslanje i t sipka, dok drugi trening za ledj odradim malo laksi,jos nam trener koji nam vodi program i pokazuje vezbe koje radimo,govori da mesamo vezbe jer nam kaze "da misic treba da se iznenadi".Jos samo da kazem kad sam nabacio masu od 5kg nista nisam izgubio na definiciji. Doktore da li ja gresim u necemu ovde recenom posto kada se raspitam odgovori su razliciti pa sam malo zbunjen,pa bi hteo da cujem misljenje profesionalaca Unapred hvala,i izvinite na oduzetom vremenu

    Odgovoreno: 17. 05. 2008.
    • Saglasan sam sa Vašim načinom korišćenja suplemenata i ishrane. Vežbe u teretani koje radite su korekne, ali obratite pažnju da posle napornog (teškog) treninga za resintezu glikogena u organizmu potrebno je i više od 36 sati. Ako se ovo ne poštuje često dolazi i do povreda. Fiziološko povećanje telesne mase ne zavisi samo od uzimanja suplemenata i teretane, već i od mnogo faktora koji su u direknoj korelaciji sa metaboličkim procesima u organizmu.