Poštovani,
    Dijagnostikovana mi je unkartroza, pa me interesuje o kakvoj bolesti je reč i koji je način lečenja.
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 19. 09. 2008.
    • Poštovani,
      Unkartroza je hronično degenerativno oboljenje kičmenih pršljenova. Na polovima kičmenih pršljenova nastaju nove koštane tvorevine u vidu kljunova, koje se vremenom mogu spojiti i time učini zglob između 2 susedna pršljena nepokretnim. Time se sprečava puna amplituda pokreta, a prisutan je i bol. Potrebno da se javite reumatologu i fizijatru koji će da Vam odrediti adekvatnu terapiju i program vežbi za vrat, kako bi ste usporili tok bolesti.
      Srdačno

Komentari na pitanje: #11173