Poštovani,
    Šta je synovitis coxae?
    Hvala

    Odgovoreno: 19. 09. 2008.
    • Poštovana,
      Stručni naziv Synovitis coxae predstavlja upalu zglobne membrane kuka. Razlozi mogu biti različite etiologije, a uglavnom su bakterijske prirode. Nastala upala izaziva povećano trenje između kostiju zgloba, što dovodi do bola i poteškoća u hodanju. Terapija je simptomatska+mirovanje.
      Srdačno

Komentari na pitanje: #11149

    • Mom sinu od 5 godina su slicnu dijagnozu dali, niko nam nista nije objasnio. Pije brufen da bi mu se opustili misici.