Postovani. Da li mozete da mi ocitate ovaj nalaz, ili bar da mi date malo nade da mozda nemam kako moj porodicni kaze reumatoidni artritis. Njemu opet nije jasno kako je visok RH a negativne sve ove analize na autoimune bolesti. Uhvatio me je isijas u lijevu nogu bol silazi. I boli me zgob ruke u kojoj nosim mog sina od 8 mjeseci koji ima 10kg Imam zakazano snimanje CT/MRT rucnog zgloba i donjeg dijela kicme ovdje u Austriji za 2sedmice. 8 marta sam primila infuziju zeljeza. Noga i kicma su mnogo bolje a ruka i dalje boli i kao da imam neki mali otok na dijelu kosti gdje nosim sat. Nalazi su u prilogu..

    Hvala! Pozdrav

    Odgovoreno: 19. 05. 2024.
    • Postovana,

      Dijagnoza reumatoidnog artritisa se postavlja na osnovu anamnestickih, klinickih, laboratorijskih i radioloskih parametara. Kada uradite magnetnu rezonancu zgloba, radiolog ce opisati da li je zglob pod upalom. Razmotrite sa Vasim lekarom da li imate simptome suvoce u ocima i ustima?

      Srdacan pozdrav