Da li ove vrednosti ukazuju na sistemsku bolest?

    Odgovoreno: 23. 11. 2023.
    • Poštovana Ana,

      Da li ste ove imunološke analize radili nakon pregleda lekara ili samoinicijativno? Koje tegobe su Vas navele da ih uradite? Nažalost ne postoji jednostavan odgovor na Vaše pitanje putem ove platforme, obzirom da u reumatologiji ne postoji jedinstveni marker (obeležje) neke od bolesti. Svaka od sistemskih bolesti se sagledava u sklopu informacija do kojih se dolazi nakon razgovora, pregleda pacijenta i određivanja odgovarajućih dijagnostičkih procedura.

      Srdačan pozdrav

Komentari na pitanje: #218903

    • Jelena Popovic 23. 11. 2023.

      Analize su rađene nakon pregleda. Po Vama, koja bi smernica bila sledeća?