Da li je moguće ukoliko nema HLAb27 da je dijagnoza ankliozantni spondilitis, dr koja me prati da to nije to. Bila sam dugogodišnji pacijent dr. Vere Milić, koristila godinama antimalarik, skoro mi je ukinut. ANA antitela godinama pozitivna, ostalo uredno. Zadnje dve godine stanje mi je gore, česta kočenja u kičmi, preponama, stopalima, česte upale tetiva. Inače kičma cela degenerativni, na SI zglobovima ima degenerativnih, nema upalnih procesa. Kolena za operaciju, Periartritis ramena, operacija karpalnog tunela. Dijagnoza Osteoartritis, Fibromialgiju, terapija Flazak 6 mg i nešto protiv bola.

    Odgovoreno: 22. 11. 2023.
    • Poštovana,

      Vaše opisane tegobe više odgovaraju degenerativnom reumatizmu. Potrebno je da se lečite timski kod fizijatra i ortopeda. Što se tiče pomenutog rezultata koji se odnosi na pozitivnost antinuklearnih antitela potrebno je da navedete koja vrsta testa je primenjena i koji je nivo autoantitela, a potreban Vam je i reumatološki pregled na osnovu kojeg bi se razumeo značaj konkretnog laboratorijskog nalaza.

      Srdačan pozdrav