Poštovani, pre mesec dana mi je otkrivena osteoporoza ( T score kicme -3,0 ; kuka -2,6. Prepisan mi je lek Alvodronic 1xmesecno. i osteok2 1x dnevno i kako mi je D vitamin bio vrlo nizak (5) prepisano mi je i 4000Ij vit D. Osecam se bas uzasno i uplaseno pa sam ukljucila i BoneUpMD , promenila lose navike u vezi ishrane i radim vežbe(mada sam oduvek bila aktivna). Kako imam bolove..verovatno zbog deficita vit D, narocito na zglobovima..koji pucketaju, skripe i šušte( kolena narocito), da li je pametnije da koristim MSM prah ili govedji zelatin? Unapred hvala, Marina.

    Odgovoreno: 20. 02. 2023.
    • Poštovana Marina,

      Nema razloga da se osećate užasno i uplašeno. Vaš lekar je postavio dijagnozu osteoporoze i uveo adekvatnu terapiju. Zvučni fenomeni koji prate pokrete zglobova na način koji ste opisali su najčešće benigne prirode ukoliko nisu praćeni ostalim simptomima, kao što su bolovi. Potrebno je da se javite fizijatru koji će napraviti terapijski plan za Vas.

      Lep pozdrav