Postovani ja osecam vec prethodne dve godine jako stezanje ispod desne lopatice, koje je nekad jace nekad slabije a skoro uvek prisutno. Da li mi mozete reci koje analize da uradim i kom lekaru da se obratim za taj problem?

    Odgovoreno: 20. 02. 2023.
    • Poštovana,

      Stezanje koje pominjete ispod desne lopatice nije specifičan reumatološki simptom i može biti povezano sa oboljenjima organa grudnog koša i stomaka kao što su srce, digestivni trakt, itd. Simptom bola je potrebno detaljno okarakterisati u smislu: uslova u kojima se pojavljuje i prestaje, trajanja, širenja i dodatnim simptomima koji su povezani sa osećajem bola. Potrebno je da počnete ispitivanje u ordinaciji opšte prakse gde ćete biti laboratorijski i radiološki ispitani. U odnosu na početne nalaze, Vaš izabrani lekar će Vas uputiti odgovarajućem specijalisti.

      Lep pozdrav