Poštovani, Trenutno sam u 17.tom tjednu blizanacke trudnoce. Upalio mi se palac na nozi i jako me boli, upali mi se bude crven,topal, i boli na oregibu onog manje noznog zgloba.Prije jedno 3 mjeseca na noktu noznog palca sam dobila gljivice, ali sam to sanirala sama i jucer sam bila kod doktorica koja mi je rekla da mazem lakom i da je ta bol od gljivica da se prosirila. Vadila sam urate koji su mi 326 nmol/L jer sam se upalsila gihta. Da li ima potrebe da se bojim da je to giht ili je nesta drugo u pitanju?

    Odgovoreno: 01. 02. 2023.
    • Poštovana,

      Obzirom da ste u drugom stanju i da navodite tegobe koje mogu da se pripišu raznolikim reumatološkim i nereumatološkim stanjima, savetujem da se obavezno javite lekaru. Potrebno je učiniti ciljane pretrage ne bi li se postavila dijagnoza i uvela adekvatna terapija uz sva ograničenja koje postavlja trudnoća.

      Srdačan pozdrav