Poštovani, možete li mi protumačit nalaz. Zbog problema sa bolnim zglobovima i nepotvrđene psorijaza biopsijom rađena je tipizaciju tkiva. HLA-A(02/24) HlA-B(15/44) HLA-C(02/03). HLA-DRBI(01/04)

    Odgovoreno: 01. 02. 2023.
    • Poštovana,

      Navedena analiza je rađena zbog toga što je lekar sumnjao na spondiloartritis. Obzirom da ne postoji jedinstveni marker koji bi nedvosmisleno govorio o toj grupi bolesti, Vaš reumatolog će izvesti zaključak na osnovu anamneze, kliničkog pregleda, radiološke dijagnostike i laboratorijskih analiza. Potrebno je da zakažete pregled reumatologa.

      Srdačnan pozdrav