imam šetajući bol u kuku,butini i cevanici,keve noge.To traje već dvadesetak dana.Imam osećaj da me boli kost,najgore mi je kada sedim.Nemam nikakve analize,par puta sam bio "ukočen".U porodici je deda imao reumu,al mene ne bole zglobovi.Dugo sam se bavio fudbalom,amaterski.Pušač sam,alkohol s vremena na vreme.Neki savet,hvala

    Odgovoreno: 01. 02. 2023.
    • Poštovani,

      Vaše tegobe nisu specifične i ne govore o konkretnom stanju. Termin "reuma" koji se upotrebljava u kolokvijalnom govoru je neprecizan i najčešće se odnosi na degenerativnu bolest zglobova. Stanje koje ste opisali moglo bi da se pripiše mehaničkom oštećenju lumbosakralne kičme, pa ispitivanje možete da započnete u ordinaciji fizijatra.

      Srdačan pozdrav