Ako se zaboravi da se popije metotreksat da li je ispravno popiti kad se setis pa nastaviti na 7 dana ili cekati narednu sedmicu da bi se popio u zapoceti dan

    Odgovoreno: 01. 02. 2023.
    • Poštovana,

      Iz Vašeg pitanja nije jasno da li ste zaboravili kojim danom u nedelji koristite metotreksat ili se plašite da ćete popiti propisanu dozu više od jednog puta nedeljno. Potrebno je da se javite svom lekaru kako bi ste razjasnili problem. Uz korišćenje ovog leka obavezna je upotreba tableta folne kiseline, adekvatna kontrola laboratorijskih parametara poput kompletne krvne slike, transaminaza i nalaza urina. U slučaju patološkog nalaza laboratorijskih parametara obavezna je konsultacija lekara.

      Srdačan pozdrav