Dobra vecer. Zanima me kako skinuti 10 kg koje sam dobila tijekom dvije godine. Naime, operirala sam karcinom dojke, hormonski zavisan. Sada sam na hormonskoj terapiji i nakupila sam visak kg. Molim vas za savjet. Vec sam na rubu histerije. Sto mi je ciniti da smrsavim. Unaprijed zahvaljujem, Ana

    Odgovoreno: 06. 11. 2020.
    • Poštovana Ana,

      Vi imate vrlo važan zadatak, a to je da smršate, iako je to jako teško, jer ste uvedeni u menopauzu, koju prati usporavanje metabolizma.

      Vaš hormon-zavisan karcinom se "hrani" estrogenima iz Vaše masti. Zato je važno da redukujete Vašu telesnu težinu; ne samo iz uobičajenih estetsko-zdravstvenih razloga, već i zbog tipa karcinoma koji ste operisali.

      Vi uzimate antiestrogenu terapiju (hormonsku ste napisali), a to je Nolvadex ili Arimidex; a sa druge strane punite depoe masti odakle se regrutuje estrogen.

      Obavezno konsultujte endokrinologa ili nutricionistu da Vam pomogne u tome.

      Naglašavam šetnju kao najbolji vid rekreacije, i za duh i za telo.

      Ukoliko imate bilo kakve nedoumice, budite slobodni da me kontaktirate!

      Hvala Vam na poverenju!

      Srdačno Vaša

      dr Magdalena Radović, radiolog