Da li sa ovim nalazom treba da se obratim hirurgu? Dojke intermedijarnog tipa sa znacima fibrozne i mikrocisticne displazije obostrano. U aksilima: levo dve,desno jedna reaktivno uvecana limfna žležda duzine do 2cm.

    Odgovoreno: 06. 11. 2020.
    • Poštovana,

      Ovaj Vaš ultrazvučni nalaz je normalan, ipak pretpostavljam da ga je radio ili ginekolog ili lekar opšte prakse, obzirom da nema zaključak, a to je BI RADS kategorija Vašeg nalaza, koja bi u ovom slučaju bila BI RADS 2 bil(to je normalan nalaz, odnosno benigni/dobroćudni/)

      Savetujem Vam da Vas pregleda isključivo radiolog, koji se bavi dijagnostikom dojke zbog kvaliteta nalaza i važnosti pregleda.

      Obzirom na Vašu životnu dob, neophodno je da uradite mamografiju (digitalnu).

      Dakle, hirurgu ne treba da se javljate, ako Vas pregleda radiolog ekspert za dijagnostiku dojki na kvalitetnom aparatu. Takav doktor vodi Vaše preventivne preglede, i to je sasvim dovoljno.

      Hvala na poverenju!

      Vaša

      dr Magdalena Radović, radiolog