Poštovani,

    Imam 44 godine. Poslednjih nekoliko nedelja do mesec dana (možda i duže) imam intenzivan i gotovo konstantan svrab u jednoj bradavici. Na koži bradavice i dojke nema vidnih promena u vidu crvenila, osipa i sl. Pre 3-4 meseca sam poslednji put bila na UZ dojki i osim dobroćudnih promena (mikrocistične dojke) nije bilo ništa zabrinjavajuće. Baš ispod te bradavice bila je najveća cista od 7-8mm. Pokušala sam da mažem kremom, što je u početku pomagalo ali više ne pomaže. Šta može biti uzrok ovog neprijatnog svraba? Da li treba da ponovim ultrazvučni pregled?

    Srdačan pozdrav, Sanja

    Odgovoreno: 06. 11. 2020.
    •

      Poštovana Sanja,

      Nadam se da ste dobro, pre svega, i da ste problem rešili.

      Ipak, obzirom na Vaše godine, neophodno je uraditi mamografiju (digitalnu) i ultrazvuk dojki.

      U slučaju da przistira svrab, obavezno se javite radiologu koji se bavi dojkom da uradi ove preglede.

      Ukoliko se pojavi crvenilo, kruste, krv, erozije na koži bradavice, neizostavno se javite na pregled!

      Dalji protokol pregleda zavisi od rezultata sprovedenih pregleda i Vaših simptoma.

      Ukoliko imate bilo kakve nedoumice, budite slobodni da me kontaktirate!

      Hvala Vam na poverenju!

      Srdačno Vaša

      dr Magdalena Radović, radiolog