Postovani,

    Juce sam slucajno nakon tusiranja napipala ispod dojke (ali ipak na samom obodu, na dojci) jako bolnu tvrdu kvrzicu velicine klikera, pored toga, sa spoljne strane je taj deo crven. Nikada nista slicno nisam pronasla (nisam osetila to ni pre 2, 3 dana) sem sto imam na toj dojci benignu promenu koja stoji neko vreme (utvrdjeno ultrazukom). Da li mi mozete reci sta moze biti obzirom da je crveno i da jako boli, dodacu da mi se blizi menstruacija kroz par dana. Imam 30 godina.

    Hvala.

    Odgovoreno: 08. 11. 2020.
    • Poštovana,

      Verovatno ste se već javili radiologu radi ultrazvuka (po vremenu postavljanja pitanja). Vaša promena je verovatno dobroćudna, moguće da se radi o cisti, ali ipak je neophodno uraditi ultrazvuk dojki i redovno ga raditi jednom godišnje.

      Ipak, upozoravam, da uprkos što je većina promena i dojkama dobroćudna, to što promena boli ne znači uvek da je cista. Zato ultrazvuk rešava problem.

      Ukoliko imate nedoumice, kontaktirajte me!