Sta znaci nalaz mamografija: Dojke su mešovite strukture, ACR B građe. Dojka desno kutano/subkutano u projekciji prednje trećine gornjeg kvadranta zona zona izmenjena sa trakcijom kože kao sekvele CBuz restituciju kindenzacije podležućeg parenhima dojke- nema novonastalih promena. Dojka levo nema formiranib TU promena niti zona izmenjenosti arhitektonike. Kutis i subkutis b.o. U vidljivom delu aksilama se ne vide patoloske lgl. Zakljucak BI RADS DD3 LD 1.

    Odgovoreno: 06. 11. 2020.
    •

      Poštovana,

      Ovo je prošlogodišnje pitanje, pa ste dobili odgovor, nadam se?!

      Da bi se odgovorilo na Vaše pitanje, značajno je poređenje sa prethodnim mamografijama, i podatak o vrsti operacije desne dojke (dobroćudna promena/ili zloćudna?).

      Rekla bih da je komparacija izvršena ( "nema novonastalih promena"), ali zaključak bi trebalo da bude, u tom slučaju BI RADS DD2 (benigno), a ne BI RADS 3(verovatno benigno).

      Niste napisali šta je preporučeno?! Da li kontrole ili ultrazvuk ili MR dojki-to sve zavisi od vrste operacije i od datuma kada je rađena prethodna mamografija (u odnosu na koju je vršena komparacija).

      Ukoliko imate bilo kakve nedoumice i pitanja, budite slobodni da me kontaktirate!

      Hvala Vam na poverenju!

      Srdačno Vaša

      dr Magdalena Radović, radiolog