Za dr. Vasilskog po preporuci molim za odgovor na sledece pitanje. Radiolog na ultrazvuku je primetio promenu na dojci vel 9x5mm. Treba mi jos jedan pregled i sta trebam da uradim: mamografiju,ultrazvuk...? Imam 40 godina. Hvala unapred Danijela

    Odgovoreno: 15. 11. 2020.
    • Poštovana,

      Niste napisali koja je BI RADS kategorija promene u dojci (BI RADS 4 ili 4a, b ili c)

      Po protokolu, potrebno je uraditi mamografiju (digitalnu), ne samo zato što je viđena promena u dojci, već i zato što imate 40 godina.

      Dalje, nakon mamografije, potrebno je uraditi core biopsiju (biopsiju širokom iglom) tu promene u dojci, pod UZ kontrolom.

      Ukoliko imate nedoumice, kontaktirajte me!