Postovani, interesuje me da li se na rtg gastroduodenuma vidi i jednjak? Receno mi je da zbog visegodisnjeg sekreta u grlu, kaslja, zapusenosti nosa odradim barijumsko snimanje jednjaka a gastrolog je dakle napisao ovo gore. Hvala

    Odgovoreno: 14. 07. 2015.
    • Poštovani,
      Naziv ovog pregleda glasi: radiološki pregled jednjaka i gastroduodenuma. Vaš gastroenterolog je skratio naziv, te će vam u toku tog pregleda sigurno pregledati i jednjask, jer kroz njega prvo mora da prođe suspenzija barijum sulfata da bi stigla do želuca i duodenuima.