Postovani, zanima me da li treba da budem zabrinuta u vezi ovih rezultata? Naime, u maju prosle godine isla sam na pregled dojki gde mi je doktorka rekla da imam mikrociste, da ne treba da se brinem i da ne trebam cesce da dolazim na preglede, a moj nalaz glasi ovako: obe dojke urednog izgleda, u desnoj bez cisticnih i solidnih tu promena. U levoj gkm mikrocista 2mm. U aksilima lipomatozno izmenjenje lgl. Promene do 1 cm. Da li imam razloga za brigu i da li trebam cesce od 1 god. Ici na pregled?

    Odgovoreno: 14. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Na us pregled dojki se ide ako se u predhodnom godišnjem periodu samopregledima i pregledom stručnog lica (ginekologa ili onkologa) ne indikuje raniji pregled.
      ako su ti kriterijumi zadovoljeni zbog par mikrocysti u vašim dojkama ne bi trebalo da budete tokiko zabrinuti.
      us opregled dojki se radi jednog godišmnje, ali nemojte propustiti duže vreme za pregled, jer je on bezopasan.